eranico
www.eranico.com
شناسه مطلب: 96138  
تاریخ انتشار: 21 دی 1397
print

سه ایده برای حمل و نقل ارزان در سفر

بسیاری افراد سفر را به‌عنوان یک تفریح پرهزینه می‌شناسند. همچنین دسته‌ای دیگر اعتقاد دارند فقط با هزینه زیاد است که می‌شود از سفر لذت برد.

اما امروزه در جهان نوع دیگری از سفر در جریان است؛ سفرهای ارزان. با بررسی سفرنامه‌های افرادی که این نوع سفر را انتخاب می‌کنند می‌توان دریافت که بسیار لذت‌بخش است. در سلسله یادداشت‌هایی به ۱۰ راهکاری اشاره خواهیم کرد که می‌توان از طریق آنها ارزان سفر کرد. سومین راهکار را در ادامه بخوانید.

حمل و نقل جزو دغدغه‌های اصلی هر سفر به شمار می‌رود. ناآشنایی با محیط، مسلط نبودن به زبان محلی، نداشتن وسیله نقلیه و از این قبیل موارد می‌تواند دلایل اصلی این دغدغه باشد که هر مسافری را دچار چالش می‌کند. اغلب وسایل نقلیه شهری مثل تاکسی یا اوبر قیمت بالایی دارند و از آنجا که هر مسافر در منطقه مورد نظر قصد گشت و گذار دارد، استفاده از این نوع وسایل برای هربار جابه‌جایی صرفه اقتصادی ندارد. همچنین سفرهای بین شهری نیز می‌تواند هزینه‌هایی دربرداشته باشد. اما برای کاهش این هزینه‌ها چه می‌توان کرد؟

اولین ایده‌ای که به ذهن خطور می‌کند استفاده از اتوبوس است؛ چه اتوبوس شهری و چه اتوبوس بین شهری. هر شهر عموما از خطوط اتوبوس زیادی تشکیل شده که به شما این اجازه را می‌دهد با هزینه بسیار کم، اکثر نقاط شهر را ببینید. سرویس‌هایی نیز وجود دارند که از طریق آنها می‌توان بین چندین شهر با اتوبوس سفر کرد. این سرویس‌ها برای همین موضوع طراحی شده‌اند و در فصول مختلف، قیمت‌ها و تخفیف‌های بسیار مناسبی را پیشنهاد می‌دهند. استفاده از اتوبوس به شما امکان لذت بردن از مسیر را نیز می‌دهد.

قطار دومین راه‌حل حمل و نقل ارزان در شهر است. شهرهای بزرگ و نقاط گردشگری دارای خطوط مترو زیادی هستند که سطح شهر را پوشش می‌دهد. با همراه داشتن یک نقشه و مشخص کردن نقاط ایستگاه مترو در شهر، با قیمت کاملا به صرفه و مناسب می‌توانید به هر جایی از شهر سفر کنید. قطارهای بین شهری نیز همین شرایط را دارند. این روش سرعت جابه‌جا شدن را بالا می‌برد و علاوه بر هزینه، در زمان هم صرفه‌جویی می‌کند.

اما یکی دیگر از بهترین روش‌ها که در سطح جهانی نیز در حال رشد کردن است، استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی است. سیستم دوچرخه‌های اشتراکی در هر جایی قابل استفاده است. قیمت بسیار ارزان، دوچرخه‌های نامحدود در سطح شهر و نداشتن ایستگاه خاص در نقاط مشخص، این گزینه را به یکی از بهترین روش‌های حمل و نقل درون شهر، تبدیل می‌کند. این گزینه نیز مثل استفاده از اتوبوس، امکان لذت بردن از مسیر و محیط را به شما می‌دهد.

منبع :  دنیای اقتصاد

لینک مطلب: https://www.eranico.com/fa/content/96138