اخبار و مقالات

آگهی‌ها

کالاها

شرکت‌ها

گازوئیل (Gas Oil)

خریدار: :  گلشن تجارت کنارک

1   تن 460  دلار آمریکا  
پیشنهاد فروش

تیتانیوم دی اکسید (Titanium Dioxide)

خریدار: :  علمی سازان پارت

1   کیلوگرم توافقی   
پیشنهاد فروش

سود سوز آور (Sodium Hydroxide)

خریدار: :  آراکس شیمی

1   کیلوگرم 480,000  ریال  
پیشنهاد فروش

سنگ آهن - گندله (Iron Ore - Pellet)

خریدار: :  بازرگانی شهدآور

1   تن توافقی   
پیشنهاد فروش

الیاف ویسکوز (VSF)

فروشنده: :  تهران سیکا

1   کیلوگرم توافقی   
سفارش خرید

الیاف ویسکوز (VSF)

فروشنده: :  تهران سیکا

1   کیلوگرم توافقی   
سفارش خرید

محلول آمونیاک (Ammonia Solution)

فروشنده: :  هیروشیمی

1   کیلوگرم 10,000  ریال  
سفارش خرید

2EH

فروشنده: :  مهرادکو

1   کیلوگرم 40,000  ریال  
سفارش خرید

گلیسیرین (Glycerin)

فروشنده: :  مهرادکو

1   تن 1,000  دلار آمریکا  
سفارش خرید

وزیر راه و شهرسازی: دچار کمبود مصالح ساختمانی نخواهیم شدراه و ساختمان 

وزیر راه و شهرسازی: دچار کمبود مصالح ساختمانی نخواهیم شد

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ظرفیت ها برای ساخت و ساز وسیع است، تاکید کرد دچار کمبود مصالح نخواهیم شد.

محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت اظهار کرد: پروژه مسکونی مهر به همراه ۴۰۰هزار واحد در طرح‌های مختلف تعریف شده و در بعضی شهرها آغاز شده، برنامه‌ریزی‌های ما به این سمت است که در سال ۹۸ و ۹۹ به بهره‌برداری برسانیم.

وی ادامه داد:نکنه مهم این است که بتوانیم زمین‌ها را پیش‌بینی و برای این کار واگذار کنیم . از همه مهم‌تر اینکه اعتماد انبوه سازان و سازندگان را جلب کنیم تا بتوانیم آن‌ها را بیاوریم تا مشارکت کنند. تا امروز این اقدامات صورت گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی افزود:گام بعدی این است که تسهیلاتی که به سازندگان می‌دهیم را افزایش دهیم اعتقادی نداشتیم تا وام خرید را افزایش دهیم زیرا باعث افزایش آثار تورمی می شود. چون معتقد هستیم که به جامعه هدف ما کمکی نمی‌کند. اما سازنده در این صورت انگیزه پیدا می‌کند تا تسهیلات و زمین که تقریبا حدود ۶۰ درصد افزایش پیدا کرد یعنی از ۶۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون افزایش پیدا کرده را در دسترس داشته باشد. سهم دریافتی را سازنده به خریدار می تواند واگذار کند.

اسلامی گفت: گام سوم مربوط به بازار تعهدی مصالح است که کارت اعتباری آن با مشارکت بانک مسکن و بنیاد مسکن طراحی شده و ان‌شاءالله به زودی عملیاتی می‌شود و سازندگان می‌توانند این تسهیلات را بگیرند که کمک بسیار شایانی به متناسب سازی قیمت تمام شده مسکن می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازسازی تخریبات حاصل از سیل بر قیمت مسکن اثر می‌گذارد گفت: خیر این اتفاق نمی‌افتد. به برکت باران الهی سرزمین ما از آب پر شده است؛ البته آسیب‌هایی دیده‌ایم . مهم‌ترین کارمان برای شهرهایی است که رودخانه دارند،پل‌های آن‌ها آسیب دیده‌اند و در حال تعمیر آن‌ها هستیم.

وی خاطر نشان کرد: در حال کنترل و نظارت بر روی شهرهایی هستیم که رودخانه دارند که حریم آن حفظ شود. زمین‌هایی را در پل‌دختر و معمولان واگذار کردیم. کسانی که در بستر یا حریم رودخانه سکنی داشتند، به آنجا بروند.

اسلامی در پایان گفت: ظرفیت‌ها وسیع است و دچار کمبود مصالح نخواهیم شد. حدود ۱۷۹ هزار واحد آسیب دیده است. ۷۹ هزار واحد آن باید ساخته شود و حدود ۱۰۴ هزار واحد آن نیاز به بازسازی دارد. این امر به تولید اشتغال می‌انجامد و باعث می‌شود خانه‌های مردم نو و بهتر شود.

ایسنا

نظرات (0) کاربر عضو:  کاربر مهمان: 
اولین نظر را شما ارسال کنید.
ارسال نظر
حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
ایمیل صحیح نیست.
لطفاً پیوند مرتبط را کامل و با http:// وارد کنید
متن نظر خالی است.

wait...