اخبار و مقالات

آگهی‌ها

کالاها

شرکت‌ها

محلول آمونیاک (Ammonia Solution)

خریدار: :  ایلیا شیمی کاوان پارس

20   کیلوگرم توافقی   
پیشنهاد فروش

سود سوز آور (Sodium Hydroxide)

خریدار: :  آراکس شیمی

1   کیلوگرم 480,000  ریال  
پیشنهاد فروش

سنگ آهن - گندله (Iron Ore - Pellet)

خریدار: :  بازرگانی شهدآور

1   تن توافقی   
پیشنهاد فروش

گازوئیل (Gas Oil)

خریدار: :  گلشن تجارت کنارک

1   تن 460  دلار آمریکا  
پیشنهاد فروش

الیاف ویسکوز (VSF)

فروشنده: :  تهران سیکا

1   کیلوگرم توافقی   
سفارش خرید

الیاف ویسکوز (VSF)

فروشنده: :  تهران سیکا

1   کیلوگرم توافقی   
سفارش خرید

اسید فرمیک (Formic Acid)

فروشنده: :  هیروشیمی

1   کیلوگرم توافقی   
سفارش خرید

تولوئن (Toluene)

فروشنده: :  هیروشیمی

1   کیلوگرم توافقی   
سفارش خرید

کوکونات فتی اسید (Coconut Fatty Acid)

فروشنده: :  هیروشیمی

1   کیلوگرم توافقی   
سفارش خرید

پیش‌بینی احتمال جنگ با ایران در سال ۲۰۱۹

پیش‌بینی احتمال جنگ با ایران در سال ۲۰۱۹

ریچارد ‌هاس، رئیس اندیشکده آمریکایی شورای روابط خارجی، در گفت‌وگو با یک شبکه آمریکایی گفت که ایران محتمل‌ترین صحنه برای وقوع یک جنگ بزرگ در سال جدید میلادی خواهد بود.

به گزارش فرارو، در این اواخر، از میان کارشناسان برجسته روابط بین‌الملل،‌ هاس تقریبا تنها کسی بوده که درباره قرار گرفتن نظم جهانی در مرحله گذار هشدار‌هایی داده است. او معتقد است که این نظم، به‌ویژه در غرب، بار دیگر در معرض یک آزمون مهم تاریخی قرار گرفته است. چنین هشدارهایی که عموما متاثر از «آشفتگی در اروپا» و نیز روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا است، جنبه‌ای کاملا بدبینانه دارند. ‌گذاری که ‌هاس از آن سخن می‌گوید، گذار به یک مرحله طلایی نیست، بلکه غوطه‌ور شدن در هرج‌ومرج و بی‌ثباتی است.

تحولاتی که در ماه‌های اخیر در اروپا رخ داده، به‌خصوص جنبش جلیقه‌زرد‌های فرانسه، سهم بسزایی در شکل‌گیری هشدار‌های بدبینانه ‌هاس دارند. او در یکی از نوشته‌هایش، تحولات اروپا را به‌طور تلویحی، باطل‌کننده نظریه «پایان تاریخ» فرانسیس فوکویاما، دانشمند مسائل سیاسی دانسته است.

در ادامه این بدبینی‌ها،‌ هاس اخیرا طی گفت‌وگویی با شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» آمریکا مدعی شده که ایران محتمل‌ترین مکان وقوع یک جنگ بزرگ در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.‌ هاس در این گفت‌وگو به وضعیت خاورمیانه پرداخت و گفت: «یکی از قوانین بنیادین خاورمیانه این است که امور قبل از اینکه از این هم بدتر شود، باید بدتر شود. معتقدم که ما این را خواهیم دید. اگر بخواهم در سال ۲۰۱۹ یک شرط‌بندی کنم - مبنی بر اینکه در جایی در جهان ممکن است یک جنگ جدی اتفاق بیفتد- آنجا، کره‌شمالی نخواهد بود. دریای جنوب چین هم نخواهد بود. هرگز نمی‌دانید که آقای پوتین در اوکراین چه کاری خواهد کرد. اما من روی ایران شرط می‌بندم.»

دنیای اقتصاد

نظرات (2) کاربر عضو:  کاربر مهمان: 
امیرمحمد خرم شناسه نظر: 318236 13 دی 1397 - 20:13

ایران باید سلاح باز دارنده را در اختیار باشد زیرا دشمنانش با سلاح های بازدارنده هستهئی مجهز اند

ادامه
کمال شناسه نظر: 318242 15 دی 1397 - 0:18

امریکا هرگز بدون ناتو وبدون مجوز شورای امنیت آغازگر جنگ نخواهد بود ترامپ با خروج از برجام سعی در به فراموشی سپردن مسائل موشکی و حقوق بشر ایران دارد با کاری که ترامپ کرد ایران تبرئه شد واین صادر کننده هیچ مجوزی برای جنگ نخواهد بود، بعد از پیروزی ترامپ در اواخر سال2016میلادی، مردم امریکا نگران وقوع جنگ بودند که روزنامه یو اس ای تودی مقالهای نوشت که طی آن استدلال میشد ارتش امریکا تا سال 2021هیچ تحرک نظامی نخواهد داشت، ایران در کنار برجام صد وهفتاد میلیارد دلار را از امریکا به مبلغ پانصد هزار میلیارد تومان خریده ،امریکا مبلغ ریالی را در سال 96از دولت اصلاحات دوازدهم تحویل گرفته ودر سال 97 در ایراندخرج کرده و کالا از کشور خارج کرده که نتیجه تورمی آنرا در سال 97همگیمان رنج کشیدیم دلیلی ندارد امریکا ناندانی خود را با جنگ به آتش بکشد امریکا تا وقتی اصلاحات را در ایران دارد از منافع مادی و معنوی ایران بهرهمند خواهد بود و البته همانطور که از اول انقلاب تاکنون شاهدیم بهرهمندی امریکا از ایران توسط اصلاحات روزگار ملت را سیاه کرده مرگ بر امریکا

ادامه
ارسال نظر
حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
ایمیل صحیح نیست.
لطفاً پیوند مرتبط را کامل و با http:// وارد کنید
متن نظر خالی است.

wait...