اخبار و مقالات

آگهی‌ها

کالاها

شرکت‌ها

دوده صنعتی (Carbon Black)

خریدار: :  هیروشیمی

1   کیلوگرم 138,000  ریال  
پیشنهاد فروش

هیدروکربن سنگین (Heavy Hydrocarbons)

خریدار: :  شکوه منتظران

1   تن 460  دلار آمریکا  
پیشنهاد فروش

اکسید روی (Zinc Oxide)

خریدار: :  پارسه اویل پترول

1   تن توافقی   
پیشنهاد فروش

گازوئیل (Gas Oil)

خریدار: :  سیمین سریر ایرانیان

1   تن توافقی   
پیشنهاد فروش

انار (Pomegranate)

:  عمده فروشی اینترنتی غرب کالا

3   تن توافقی   
{3}

گازوئیل (Gas Oil)

10000   تن توافقی   
{3}

گازوئیل (Gas Oil)

15000   تن توافقی   
{3}

گازوئیل (Gas Oil)

125   تن توافقی   
{3}

اسید سولفونیک (Sulfonic acid)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 10  ریال  
سفارش خرید

پلی اتیلن ترفتالات - گرید بطری (PET - Bottle Grade)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 115,000  ریال  
سفارش خرید

Sodium Carbonate - Soda Ash

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 10  ریال  
سفارش خرید

مونو اتیلن گلیکول (MEG)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 74,000  ریال  
سفارش خرید
مدیرعامل اتحادیه مرغداران تخم‌گذار:

متعادل شدن قیمت تخم‌مرغ جلوی ضرر تولیدکنندگان را گرفتغذایی و کشاورزی 

متعادل شدن قیمت تخم‌مرغ جلوی ضرر تولیدکنندگان را گرفت

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار کشور افزایش تقاضا در فصل پاییز را عامل اصلی متعادل شدن قیمت تخم مرغ در مرغداری‌های کشور دانست و گفت: با متعادل شدن نرخ این محصول از ضرر تولیدکنندگان جلوگیری شد.

«رضا ترکاشوند» روز جمعه افزود: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ هفت هزار و ۷۴۰ تومان درب مرغداری‌های کشور تعیین شده بود، در حالی که تولیدکنندگان این محصول حدود هشت تا ۹ ماه اخیر به دلیل پایین بودن قیمت این محصول به کمتر از نرخ مصوب متضرر بودند.

وی اظهار داشت: در این مدت قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ به طور میانگین درب مرغداری‌ها بین پنج هزار و ۸۵۰ تا پنج هزار و ۸۷۰ تومان بود یعنی روی هر کیلوگرم بین یک هزار و ۵۰۰ تا 2 هزار تومان ضرر می‌دادند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار کشور وضعیت تولید و عرضه تخم مرغ به بازار را مناسب ارزیابی کرد و گفت: در یک هفته اخیر هر کیلوگرم تخم مرغ به طور میانگین بین هفت هزار و ۵۰۰ تا هشت هزار و ۲۰۰ تومان قیمت‌گذاری شد.

وی اضافه کرد: بخشی از کاهش مصرف تخم مرغ در ماه‌های گذشته به گرم بودن دمای هوا و ایام محرم و صفر مربوط می‌شد زیرا هر ساله مصرف این محصول در فصل سرما روند افزایشی به خود می‌گیرد.

ترکاشوند مصرف تخم مرغ در صنعت شیرینی و شکلات و صنایع غذایی را بین ۲۵ تا ۳۰ درصد برشمرد و ادامه داد: با به پایان رسیدن ماه‌های محرم و صفر و آغاز مهمانی‌ها، مصرف این محصول در صنعت شیرینی، شکلات و صنایع غذایی افزایش پیدا کرده است.

وی افزایش تقاضای مصرف، رونق صادرات و خرید حمایتی شرکت پشتیبانی امور دام کشور را در متعادل شدن قیمت تخم مرغ در کشور موثر دانست و گفت: در یک هفته اخیر قیمت تخم مرغ به نرخ واقعی خود رسیده است که تلاش داریم با مدیریت بازار و صادرات، نرخ فعلی آن را در بازار ثابت نگه داریم.

ترکاشوند اضافه کرد: قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ با نرخ هفت هزار و ۷۴۰ تومان با محاسبه تامین نهاده‌ها با ارز رسمی ۴۲۰۰ تومانی است در حالی که صد درصد این نهاده‌ها با نرخ دولتی در اختیار تولیدکنندگان قرار نمی‌گیرد و گاهی برای تامین نهاده‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شوند که ناچارند بخشی از نهاده مورد نیاز خود را از بازار تهیه کنند.

وی ادامه داد: در یک تا 2 ماه اخیر قمیت هر کیلوگرم ذرت در بازار با قیمت‌هایی بالاتر از ارز دولتی مصوب بین یک هزار و ۸۰۰ تا دو هزار و ۱۰۰ تومان خریداری می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار براین باور است که برای تعیین قیمت تمام شده یک محصول باید واقعیت بازار را ملاک برای قیمت‌گذاری در نظر بگیریم.

این مقام صنفی، سود منطقی برای تولیدکنندگان را عامل رشد تولید دانست و اظهار داشت: متضرر شدن تولیدکنندگان سبب میشود تا با کاهش جوجه‌ریزی روند تولید با مخاطرات جدی مواجه شود.

وی فاصله قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ از محل مرغداری‌ها تا مصرف را حدود ۲۳ درصد دانست و افزود: قیمت تخم مرغ برای مصرف کنندگان با هزینه حمل و نقل، سود بنکداری و خرده فروشی محاسبه می‌شود و ارایه این محصول با سودی بیش از این اجحاف به تولیدکنندگان است.

صادرات ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ در ۶ ماه

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار همچنین گفت: در مدت ۶ ماه اخیر حدود ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ به کشورهای همسایه صادر شده است که این رقم در یک ماهه اخیر رونق صادرات را نشان می‌دهد.

به گفته وی، پیش از خردادماه امسال صادرات تخم مرغ ممنوع بود.

ترکاشوند، افزایش صادرات را عاملی برای خروج محصول مازاد عنوان کرد و اظهار داشت: سیاست‌گذاری‌های آنی برای اعمال ممنوعیت صادرات باعث می‌شود که هر ساله برخی از بازارهای صادراتی خود را از دست بدهیم که بازیابی این بازارها خود مشکل ساز است.

وی گفت: تلاش داریم با وجود صادرات و افزایش تقاضا به گونه‌ای بازار را مدیریت کنیم که قیمت فعلی ثبات پیدا کند و نگرانی برای مصرف‌کنندگان این محصول ایجاد نشود.

به گزارش ایرنا، در ماه‌های اخیر قیمت هر شانه 2 کیلوگرمی تخم مرغ برای مصرف کنندگان بین ۱۶ هزار و ۵۰۰ تا ۱۸ هزارتومان بود.

طبق آمارها سالانه نزدیک ۹۴۰ هزارتن تخم مرغ در داخل تامین می‌شود که بخش عمده آن به مصرف داخلی و بخش مازاد آن قابلیت صادرات دارد.

ایرنا

نظرات (0) کاربر عضو:  کاربر مهمان: 
اولین نظر را شما ارسال کنید.
ارسال نظر
حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
ایمیل صحیح نیست.
لطفاً پیوند مرتبط را کامل و با http:// وارد کنید
متن نظر خالی است.

wait...