اخبار و مقالات

آگهی‌ها

کالاها

شرکت‌ها

دوده صنعتی (Carbon Black)

خریدار: :  هیروشیمی

1   کیلوگرم 138,000  ریال  
پیشنهاد فروش

هیدروکربن سنگین (Heavy Hydrocarbons)

خریدار: :  شکوه منتظران

1   تن 460  دلار آمریکا  
پیشنهاد فروش

اکسید روی (Zinc Oxide)

خریدار: :  پارسه اویل پترول

1   تن توافقی   
پیشنهاد فروش

گازوئیل (Gas Oil)

خریدار: :  سیمین سریر ایرانیان

1   تن توافقی   
پیشنهاد فروش

انار (Pomegranate)

:  عمده فروشی اینترنتی غرب کالا

3   تن توافقی   
{3}

گازوئیل (Gas Oil)

10000   تن توافقی   
{3}

گازوئیل (Gas Oil)

15000   تن توافقی   
{3}

گازوئیل (Gas Oil)

125   تن توافقی   
{3}

اسید سولفونیک (Sulfonic acid)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 10  ریال  
سفارش خرید

پلی اتیلن ترفتالات - گرید بطری (PET - Bottle Grade)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 115,000  ریال  
سفارش خرید

Sodium Carbonate - Soda Ash

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 10  ریال  
سفارش خرید

مونو اتیلن گلیکول (MEG)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 74,000  ریال  
سفارش خرید

واردکنندگان کاغذ تو زرد از آب درآمدند/ ۲۳ پرونده تخلف روی میز تعزیراتسلولوزی، چاپ و بسته‌بندی 

واردکنندگان کاغذ تو زرد از آب درآمدند/ ۲۳ پرونده تخلف روی میز تعزیرات

سازمان تعزیرات بر اساس گزارش‌های وزرات فرهنگ و ارشاد، ۲۳ پرونده تخلف برای واردکنندگان کاغذ با ارز دولتی باز کرده است؛ تخلفاتی که به نظر می‌رسد تازه بخش کوچکی از ماجرای فساد کاغذ در کشور باشد.

قصه تخلفات کاغذ را همه می‌دانیم‌، تجاری که در بحبوحه گرانی و کمبود کاغذ ارزهای دولتی را گرفتند، یا هیچ‌گاه کاغذی وارد نکردند و یا به نرخ ارز دولتی آوردند و با نرخ ارز آزاد قطره چکانی در بازار فروختند و سودهای هنگفت به جیب زدند و هر چند در این میان سلطان‌هایی نیز دستگیر شدند، اما پرونده این سلطان‌های کاغذ به صورت جدی پیگیری نشد. علاوه بر آن تکلیف کاغذهایی که در انبارهای احتکاری کشف شد،‌ نیز مشخص نشد‌. این کاغذها بنا به گفته مسئولان وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی هیچ‌گاه به چرخه توزیع وارد نشدند.

دایره تخلفات در حوزه کاغذ از مصرف‌کنندگان اصلی آن یعنی ناشران نیز دور نماند،‌ ناشران که به عنوان کوچکترین حلقه در این زنجیره به شمار می‌روند،‌ نیز در یکسال گذشته تخلفاتی در این باره داشته‌اند‌، تخلفاتی که به دلیل نبود نظارت بر مصرف در کارگروه کاغذ وزارت ارشاد قابلیت شناسایی نداشت،‌ بنابراین عده‌ای ناشرنما با خیال راحت حواله‌های کاغذ خود را در بازار به نرخ آزاد فروختند.

حجم بالای تخلفات در حوزه کاغذ منجر به این شد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که عهده‌دار توزیع کاغذ دولتی در کشور است،‌ در پایان سال گذشته فهرستی از واردکنندگان و دریافت‌کنندگان گاغذ با ارز دولتی را در اختیار تعزیرات گذاشته تا تخلفات احتمالی بررسی شود. حالا خبرها حکایت از باز شدن حداقل 23 پرونده در تعزیرات برای کاغذ با استفاده از گزارشات وزارت فرهنگ دارد.

غلامرضا شجاع، از اعضای کارگروه کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این زمینه به تسنیم گفت: براساس گزارش‌های کارگروه کاغذ به ریاست حسین انتظامی‌، 23 پرونده برای متخلفان کاغذ در تعزیرات باز شده است. از این میان‌، 20 شرکت با استفاده از ارز دولتی کاغذ را آورده و تنها اندکی از آن را در اختیار وزارت ارشاد برای توزیع قرار داده‌اند‌، مابقی با نرح آزاد در بازار فروخته شده است.

وی ادامه داد: سه شرکت نیز با هماهنگی کارگروه کاغذ به کشور وارد کرده‌اند‌، حجم بالایی را تحویل وزارت ارشاد داده و مقداری را نیز با قیمت عادلانه در اختیار مطبوعات قرار داده‌اند،‌ هر چند تخلف مالی در این زمینه انجام نشده است،‌ اما طبق تعهد باید با هماهنگی کارگروه این اقدام انجام می‌شد.

با وجود اینکه باز شدن پرونده این تخلفات در تعزیرات اندکی دلگرم‌کننده است،‌ اما به نظر می‌رسد هنوز خبری از بازشدن مفسده‌های بزرگتر در کاغذ نیست،‌ پرونده‌هایی که بنا به گفته فعالان این بازار ردپای سلطان‌های اصلی کاغذ در آن به وضوح مشخص است و هنوز آزادانه می‌گردند.

تسنیم

نظرات (0) کاربر عضو:  کاربر مهمان: 
اولین نظر را شما ارسال کنید.
ارسال نظر
حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
ایمیل صحیح نیست.
لطفاً پیوند مرتبط را کامل و با http:// وارد کنید
متن نظر خالی است.

wait...