اخبار و مقالات

آگهی‌ها

کالاها

شرکت‌ها

دوده صنعتی (Carbon Black)

خریدار: :  هیروشیمی

1   کیلوگرم 138,000  ریال  
پیشنهاد فروش

گازوئیل (Gas Oil)

خریدار: :  سیمین سریر ایرانیان

1   تن توافقی   
پیشنهاد فروش

قیر (Bitumen)

خریدار: :  سیمین سریر ایرانیان

1   تن توافقی   
پیشنهاد فروش

آلومینیوم (Aluminium)

خریدار: :  سیمین سریر ایرانیان

1   تن توافقی   
پیشنهاد فروش

گازوئیل (Gas Oil)

10000   تن توافقی   
{3}

هیدروکربن سنگین (Heavy Hydrocarbons)

1000   تن توافقی   
{3}

گازوئیل (Gas Oil)

15000   تن توافقی   
{3}

گازوئیل (Gas Oil)

125   تن توافقی   
{3}

زایلین - مخلوط ایزومرها (Xylene - Isomers)

فروشنده: :  شیمی پل

1   کیلوگرم 85,000  ریال  
سفارش خرید

متانول (Methanol)

فروشنده: :  شیمی پل

1   کیلوگرم 25,000  ریال  
سفارش خرید

پلی استال (POM)

فروشنده: :  شیمی پل

1   کیلوگرم 345,000  ریال  
سفارش خرید

تیتانیوم دی اکسید (Titanium Dioxide)

فروشنده: :  شیمی پل

1   کیلوگرم 535,000  ریال  
سفارش خرید
مشاور موگرینی:

هشت کشور دیگر به اینستکس می‌پیوندند

هشت کشور دیگر به اینستکس می‌پیوندند

مشاور رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا از پیوستن هشت کشور دیگر به ساز و کار مالی اتحادیه اروپا برای داد و ستد مالی با ایران خبر داد.

مشاور رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا دوشنبه بعد از ظهر به وقت تهران گفت که هشت کشور دیگر قصد دارند به ساز و کار مالی اتحادیه اروپا برای داد و ستد مالی با ایران بپیوندند.

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا چند ماه پیش اعلام کرد برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران، قصد دارد یک کانال ویژه پرداخت مالی ایجاد کند که امکان ادامه همکاری اقتصادی با ایران را فراهم کند.

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از یک مشاور «فدریکا موگرینی» رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا نوشت که هشت کشور دیگر تصمیم گرفته‌اند به اینستکس بپیوندند.

«ناتالی توچی» مشاور ارشد فدریکا موگرینی که دوشنبه در نشست خبری در یک موسسه روسی حضور داشت در این زمینه گفت : «غیر از فرانسه، آلمان و انگلیس که ایجاد این ساز و کار به ابتکار آن‌ها بود، هشت کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا تصمیم به پیوستن به اینستکس گرفتند. انتظار می‌رود دو کشور دیگر نیز به این ساز و کار مالی بپیوندند.»

طرح اولیه ایجاد این ساز و کار مالی از سوی «فرانسه»، «آلمان» و «انگلیس» مطرح شد. این ساز و کار مالی از ماه ژوئن (تیر) برای همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا عملیاتی شد.

اتحادیه اروپا با بیان اینکه خواهان ادامه اجرای توافق هسته‌ای با ایران است، گفته تلاش می‌کند تا ساز و کاری را برای تضمین ادامه فروش نفت ایران و ادامه روابط تجاری میان طرفین، ایجاد کند.

یک قانونگذار ارشد ایرانی چندی قبل گفت که اتحادیه اروپا موافقت کرده 15 میلیارد دلار به اینستکس اختصاص دهد.

دولت آمریکا 18 اردیبهشت 1397 به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور و به بهانه‌های واهی و ادعاهای بی‌اساس علیه برنامه هسته‌ای ایران از توافق بین‌المللی برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به «برجام» خارج شده و تمام تحریم‌های هسته‌ای ذیل این توافق را در دو بازه ۹۰ و ۱۸۰ روزه مجددا اعمال کرد.

فارس

نظرات (1) کاربر عضو:  کاربر مهمان: 
مهران شناسه نظر: 319095 9 مهر 1398 - 13:46

اینستکس برای تامین غذا و دارو است ،درامد نفتی ایران معادل بخش ناچیزی از مصارف غذا و داروی کشور و لذا غذا و داروی کشور به نفت بسته نیست ، پس اینستکس نمی تواند هدف دولت ایران از صادرات نفت را تامین کند، اینستکس سازو کاری است که بر مبنای اطلاعات غلط تعریف شده ،با توجه به اینکه اطلاعات مبتکران اینستکس نمیتوانسته غلط باشد پس مبتکر اینستکس کسی بوده که برای انحراف اهداف دولت ایران از صادرات نفت و از طرفی ثابت کردن و حسن نیت مجبور شده تا مقصودی را پیش ببرند ،سوء استفاده کننده ترین ها هستند و باید از ایشان حذر شود

ادامه
ارسال نظر
حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
ایمیل صحیح نیست.
لطفاً پیوند مرتبط را کامل و با http:// وارد کنید
متن نظر خالی است.

wait...