اخبار و مقالات

آگهی‌ها

کالاها

شرکت‌ها

دوده صنعتی (Carbon Black)

خریدار: :  هیروشیمی

1   کیلوگرم 138,000  ریال  
پیشنهاد فروش

سولفات آلومینیوم (Aluminium Sulfate)

خریدار: :  شرکت الساپا

1   کیلوگرم توافقی   
پیشنهاد فروش

زردچوبه (Turmeric)

خریدار: :  شرکت نسل آینده گیتی

1   مثقال توافقی   
پیشنهاد فروش

هیدروکربن سنگین (Heavy Hydrocarbons)

خریدار: :  شکوه منتظران

1   تن 460  دلار آمریکا  
پیشنهاد فروش

نفتا (Naphtha)

30000   تن توافقی   
{3}

مازوت - نفت کوره (Mazut - Fuel Oil)

10000   تن توافقی   
{3}

انار (Pomegranate)

:  عمده فروشی اینترنتی غرب کالا

3   تن توافقی   
{3}

گازوئیل (Gas Oil)

10000   تن توافقی   
{3}

پلی پروپیلن گرید نساجی (PP Filament Grade)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 127,000  ریال  
سفارش خرید

ABS

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 200,000  ریال  
سفارش خرید

پلی اتیلن سبک (LDPE)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 119,500  ریال  
سفارش خرید

پلی اتیلن سنگین (HDPE)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 138,000  ریال  
سفارش خرید

ادامه جولان فروشندگان پوشاک‌های نامتعارف/ الگوی صحیحی برای پوشش ایرانی وجود نداردنساجی و پوشاک 

ادامه جولان فروشندگان پوشاک‌های نامتعارف/ الگوی صحیحی برای پوشش ایرانی وجود ندارد

طراحی یک نوع پوشش در شان بانوی ایرانی، توسط طراحان خوب داخلی می‌تواند به مرور جذابیت الگو‌های غربی را از بین برده و بانوان را به پوشش ایرانی و اسلامی سوق دهد.

فروش مانتو‌های جلو باز و شیشه‌ای یکی از معضلاتی است که موجب شده الگو و فرهنگ اصیل پوشش ایرانی خدشه دار شود و این موضوع از سوی اهالی فرهنگ ایرانی و اسلامی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

این در حالی است که ایران و ایرانی قدمت بالایی در فرهنگ و تمدن دارد و پیروی از آداب و رسوم و پوشش غربی‌ها که برای خودشان نیز جذاب نیست در نوع پوشش باب شده و برتن بانوان ایرانی نمایان شده است.

به علاوه موضوع طراحی لباس ایرانی باید از سوی طراحان داخلی انجام شود و با وجود کوتاهی که صورت گرفته تولید کنندگان اقدام به الگو برداری از مدل‌های غربی می‌کنند و اتحادیه پوشک و صنف تولید کننده باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد، زیرا در کمتر مغازه‌ای در سطح شهر دیده می‌شود که مانتو دکمه دار و در شان بانوان ایرانی موجود باشد.

نکته قابل توجه اینجاست برای جمع آوری مانتو‌های جلو باز و شیشه‌ای بازرسان اقدام به نظارت و جمع آوری می‌کنند، اما نه تنها این موضوع کارساز نیست بلکه حساسیت‌ها را بر این امر افزایش می‌دهد و تا زمانیکه فرهنگ سازی و الگو‌های مناسبی برای لباس بانوان ایرانی وجود نداشته باشد الگو‌های غربی جای خود را در میان مردم خواهند داشت و بازرسی و جمع آوری آن از واحد‌های صنفی سطح شهر نمی‌تواند فرهنگ مربوط به آن اصلاح کند.

در این میان خرید از مزون‌های خانگی و فضای مجازی جای خود را به واحد‌های صنفی فروش البسه داده است و در این شرایط هیچ کس مسئول جمع آوری اینگونه فروش‌ها نیست به همین دلیل جمع آوری مانتو‌های جلو باز و شیشه‌ای که در شان بانوی ایرانی از مغازه‌های مانتو فروشی نمی‌تواند فرهنگ پوشش اسلامی را اصلاح کند.

شایان ذکر است طراحی یک نوع پوشش در شان بانوی ایرانی توسط طراحان خوب داخلی می‌تواند به مرور جذابیت الگو‌های غربی را از بین برده و بانوان را به پوشش ایرانی و اسلامی سوق دهد.

گزارش میدانی خبرگزاری میزان از خیابان‌های اصلی فروش مانتو در تهران حاکی از آن است که همچنان فروش مانتو‌ها با طراحی نامتعارف به صورت جلو باز و پارچه‌های شیشه‌ای ادامه دارد و متاسفانه استقبال خوبی از خرید آن‌ها نیز می‌شود.

یکی از فرودشندگان این واحد‌های صنفی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان در خصوص جمع آوری مانتو‌های نامتعارف از مغازه‌ها گفت: بازرسی و تذکر از سوی بازرسان اتحادیه صورت می‌گیرد، ولی مشتریان برای اینگونه البسه بسیار زیاد است و ما به یک یا چند روز نمی‌توانیم کل البسه مغازه‌های خود را تغییر دهیم و با فروش به صورت حراج و به مرور مانتو‌های جدید را جایگزین می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: خریداران از مانتو‌های دکمه دار و قدیمی که مدل خاصی ندارند استقبال نمی‌کنند و رگال این مدل مانتو شاید هفته به هفته هم مشتری نداشته باشد و اکثرا به دنبال مدل‌های و سبک‌های جدید هستند که اگر ما اقدام به فروش آن نکنیم واحد‌های صنفی اطراف مشتری بیشتری جذب می‌کنند و باید با این وجود واقعیت را بپذیریم که با توجه به نبود الگوی زیبای ایرانی برای لباس‌های بانوان باید در انتظار اینگونه الگو برداری ناصحیح باشیم.

این فروشنده در پاسخ به اینکه آیا مانتو‌ها دکمه دار در مغازه شما موجود است گفت: به تعداد انگشتان یک دست هم مانتو دکمه دار در مغازه نداریم در هفته شاید یک نفر به دنبال این مدل مانتو نباشد به همین دلیل ما هم هزینه برای خرید آن نمی‌کنیم.

در این رابطه ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک درباره برخورد با متخلفان تولید پوشاک نامتعارف گفت: اگر تولید و عرضه مانتو نامتعارف را تخلف به شمار بیاوریم در کل کشور فراگیر بود با توجه به رکود بازار این مانتو‌ها بسایر خوب به فروش می‌رفت و هزینه‌های واحد‌ها را جبران می‌کرد، اما با هشدار‌ها و تشدید بازرسی ها، ۹۰ درصد تولیدکنندگان و عرضه کنندگان، از تولید و عرضه مانتو‌ها نامتعارف به سمت مانتو‌های متعارف چرخش داشته اند.

وی با بیان اینکه روزانه حدود ۳۰۰ واحد صنفی نظارت می‌شوند گفت: حدود ۱۰۰۰ واحد تولید و فروش اخطار دریافت کردند و در مرحله دوم مراجعه، ۷۰ درصد رویه خود را اصلاح و ۳۰ درصد مابقی اخطار پلمب دریافت کردند و به نوبت پلمب شدند.

شیرازی با بیان اینکه ۹۰ درصد تولیدکنندگان مجاز مانتو و پوشاک نامتعارف تولید نمی‌کنند، افزود: اما همین مانتو‌ها و پوشاک‌های نامتعارف در شهرستان‌ها در حال توزیع است و باید با این رفتار‌های چندگانه برخورد شود.

براساس این گزارش تا نبود یک الگو و فرهنگ صحیح برای لباس بانوان ایرانی باید انتظار جلوان مدل‌های غربی در واحد‌های صنفی فروش، فضای مجازی و مزون‌های خانگی را داشت و بازرسی و تذکر با وجود جذب این مدل‌ها برای پوشش چاره ساز نخواهد بود.

میزان

  • مطالب مرتبط
نظرات (0) کاربر عضو:  کاربر مهمان: 
اولین نظر را شما ارسال کنید.
ارسال نظر
حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
ایمیل صحیح نیست.
لطفاً پیوند مرتبط را کامل و با http:// وارد کنید
متن نظر خالی است.

wait...