اخبار و مقالات

آگهی‌ها

کالاها

شرکت‌ها

دوده صنعتی (Carbon Black)

خریدار: :  هیروشیمی

1   کیلوگرم 138,000  ریال  
پیشنهاد فروش

سولفات آلومینیوم (Aluminium Sulfate)

خریدار: :  شرکت الساپا

1   کیلوگرم توافقی   
پیشنهاد فروش

زردچوبه (Turmeric)

خریدار: :  شرکت نسل آینده گیتی

1   مثقال توافقی   
پیشنهاد فروش

هیدروکربن سنگین (Heavy Hydrocarbons)

خریدار: :  شکوه منتظران

1   تن 460  دلار آمریکا  
پیشنهاد فروش

نفتا (Naphtha)

30000   تن توافقی   
{3}

مازوت - نفت کوره (Mazut - Fuel Oil)

10000   تن توافقی   
{3}

انار (Pomegranate)

:  عمده فروشی اینترنتی غرب کالا

3   تن توافقی   
{3}

گازوئیل (Gas Oil)

10000   تن توافقی   
{3}

پلی پروپیلن گرید نساجی (PP Filament Grade)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 127,000  ریال  
سفارش خرید

ABS

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 200,000  ریال  
سفارش خرید

پلی اتیلن سبک (LDPE)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 119,500  ریال  
سفارش خرید

پلی اتیلن سنگین (HDPE)

فروشنده: :  کانگورو

1   کیلوگرم 138,000  ریال  
سفارش خرید

نگاهی به صادرات نساجی در سال 97نساجی و پوشاک 

نگاهی به صادرات نساجی در سال 97

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پارسال 312 هزار تن انواع محصولات حوزه صنایع نساجی و پوشاک به ارزش یک میلیارد و 93 میلیون دلار از کشور صادر شد که در مقایسه با سال پیش از آن از نظر ارزشی و وزنی به ترتیب 6 درصد و 26 درصد رشد داشت.

«افسانه محرابی» روز (یکشنبه) اعلام کرد از بین مجموعه‌های مختلف صنایع نساجی بیشترین حجم صادرات پارسال مربوط به انواع «کفپوش» به ارزش 417 میلیون دلار و به وزن 80 هزار تن بوده است.

به گفته این مقام مسئول، پارسال همچنین 397 هزار تن کالاهای نساجی و پوشاک به ارزش یک میلیارد و 120 میلیون دلار وارد کشور شد. وی ادامه داد: این میزان واردات در مقایسه با سال 96، از نظر ارزشی 32 درصد کاهش و از نظر وزنی 35 درصد افت داشته است.

محرابی یادآور شد: بیشترین میزان واردات مربوط به انواع الیاف به ارزش 541 میلیون دلار و به وزن 223 هزار تن به ثبت رسید.

* تولید کم کاغذ در کشور
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت اظهار داشت: مقدار تولید کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه در کشور قابل توجه نیست که دلیل اصلی این موضوع وجود دستگاه‌های متعدد در سیاستگذاری آن است.

وی گفت: بهبود تولید در این زمینه نیازمند همکاری سایر بخش‌های دولتی از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت جهاد کشاوزی در تسهیل واردات چوب و توسعه زراعت درختان سریع‌الرشد و نیز همکاری مجلس شورای اسلامی است. محرابی ادامه داد: اکنون بیش از 100 واحد تولیدی در کشور در زمینه تولید انواع کاغذ و مقوا مجوز فعالیت صنعتی دارند.

* صادرات کاغذهای تیشو و بسته‌بندی
وی افزود: پارسال 153 هزار تن کاغذ تیشو ( محصولاتی مانند دستمال کاغذی) در کشور تولید شد که علاوه بر تامین نیاز داخلی، نزدیک به 10 هزار تن آن نیز صادر شد. مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: همچنین سال گذشته 725 هزار تن کاغذهای بسته بندی (لاینر و فلوتینگ) در کشور تولید شد که علاوه بر تامین نیاز داخل، نزدیک به 180 هزار تن آن صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت با همکاری وزارت ارشاد در تلاش است تا با اجرای اقداماتی از افزایش قیمت کاغذ و در نتیجه کتاب جلوگیری کند؛ در این زمینه مسئولیت تنظیم و کنترل قیمت کاغذ با کارگروه ساماندهی کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای کاغذهای چاپ و تحریر حوزه صنعتی است.

برخی فعالان حوزه نساجی و پوشاک ایران هشدار می‌دهند چنانچه مشکل تامین مواد اولیه و نقدینگی مورد نیاز صنعت نساجی و پوشاک حل نشود، ظرفیت‌های پیش‌بینی شده تحقق نمی‌یابد و این امر پیامد رونق واردات و قاچاق را به همراه خواهد داشت.
صنعت نساجی و پوشاک سالیانه نیازمند معادل دومیلیارد و 500 میلیون دلار مواد اولیه، تجهیزات و ماشین آلات است که با احتساب مواد اولیه‌ای که در داخل تامین می‌شود، این نیاز به حدود چهار میلیارد دلار می‌رسد.

ایرنا

نظرات (0) کاربر عضو:  کاربر مهمان: 
اولین نظر را شما ارسال کنید.
ارسال نظر
حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
ایمیل صحیح نیست.
لطفاً پیوند مرتبط را کامل و با http:// وارد کنید
متن نظر خالی است.

wait...